האתר מיועד לצפייה אנכית.
אנא סובב את הטלפון.
סטודיו לעיצוב משה ליברמן
תובל 22, רמת גן
ליצירת קשר ב - whatsapp
טל': 03-6122061
דוא"ל': info@design-studio .co.il

כל זכותעיצוב אתר ועיצוב ממשק משתמש UI/UX

עיצוב אתר אינפורמטיבי לכל זכות

'כל-זכות' הוא מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח) המאוגד כחברה לתועלת הציבור והוא הוקם במטרה לשפר את מיצוי הזכויות על-ידי הציבור בישראל. אתר זה מתחייב לשמש את כלל האוכלוסייה בישראל בהנגשת המידע. הצורך בהנגשת המידע היווה את הבסיס לעיצוב האתר. עיצוב אתר 'כל זכות' הינו פרויקט פרו בונו שלנו.

www.kolzchut.org.il
עיצוב האתר והנגשת המידע

אתר כל זכות הוא אתר שאוגד בתוכו את מרבית הזכויות של אזרחי ישראל. מקורות המידע של האתר מגיעים מביטוח לאומי, מרבית משרדי הממשלה וכו׳. כאשר החל תהליך איפיון עיצוב האתר, הודגשו מספר נקודות שיהיו הבסיס לעיצוב האתר.
נגישות המידע: מכיוון שמדובר באתר שכולל אלפי ערכים ומאות אלפים של דפי מידע, הניווט באתר צריך להיות מאוד פשוט לכל גולש.
קהל היעד: קהל היעד של האתר הוא למעשה כל אזרח ישראלי, שהמידע רלוונטי עבורו. לכן, בתהליך עיצוב אתר כל זכות, שמנו דגש על הנדסת האנוש באתר והחשיבות שלמעשה באתר יכולים לגלוש אנשים בכל גיל, ממבוגרים מאוד ועד צעירים.
ניראות האתר: מכיון שהאתר מציג מידע ציבורי שעוסק בזכויות של האתרים ובמקביל הוא לא אתר ממשלתי, עלה הצורך לנוע סביב הציר של אתר ממשלתי ואתר שהוא לא ממסדי כולו. חשוב להדגיש שהאתר פועל כעמותה ללא מטרת רווח, לכן הוא צריך לייצר אמינות גבוהה לגולש. כל המידע המוצג באתר קיים ברובו באתרים של ביטוח לאומי ובמשרדי הממשלה השונים, אבל הוא לא מונגש לציבור מספיק. לכן בתהליך עיצוב אתר כל זכות הניראות היתה חייבת לייצר אמינות בקרב הגולש. 
חיפוש מידע: ע״פ תפיסתינו, מכיוון שהאתר כולל מאות ערכים, לרוב המשתמשים יהיה קשה לחפש מידע שהוא מדורג דרך עץ קטגורי. שמנו דגש מרכזי בעיצוב האתר על הצורך בחיפוש פשוט ונגיש. בעמוד הבית החלק המרכזי של האתר שהוא למעשה כ- 40% מעמוד הבית מיועד עבור מנוע החיפוש. בראש מנוע החיפוש מופיע האני מאמין של האתר: ״כל-זכות הוא מאגר המידע המקיף ביותר על זכויות תושבי ישראל והדרך למימושן״. מנוע החיפוש הוא למעשה המרכז של האתר כפי שיושם בעיצוב האתר.